Tak jak się spodziewano – najpopularniejsza kryptowaluta jaką jest Bitcoin, pobiła właśnie kolejny rekord swojej wartości. Jednostka osiągnęła właśnie wartość większą niż 3400 dolarów. Jeszcze rok temu bitcoin był wart ledwo 500 dolarów. Wchodzi na to, że szcześciarze, którzy wcześniej zainwestowali w tę kryptowalutę, mogą ją sprzedać z niemal 7-krotnym przebiciem.

Ciekawą sprawą jest, że na wartość bitcoinów nie wpłynęły ostatnie, dosyć istotne zawirowania. Chodzi tu głównie o podział bitcoina na dwie kryptowaluty (bitcoin i bitcoin cash). Sytuacja jest bardzo świeża, ponieważ miała miejsce na początku sierpnia. Obie waluty różnią się ilością danych w łańcuchu Blockchain – pierwszy ma 1 MB, a drugi 8. Dzięki temu ta druga miała zdecydowanie szybciej realizować transakcje oraz obsługiwać ich większą liczbę. Zabieg ten nie do końca się udał. Po chwilowej euforii emocje opadły i bitcoin cash kosztuje obecnie 360 dolarów.

Rynek kryptowalut jest obecnie wart już ponad 100 miliardów dolarów. Samego Bitcoina szacuje się obecnie na 45 miliardów. Już na początku roku najpopularniejsza kryptowaluta mogła pochwalić się niemałym osiągnięciem, mianowicie po raz pierwszy bitcoin był droży od uncji złota (1260 dolarów). Póki co super kryptowaluta bardzo dobrze się rozwija, lecz eksperci zastanawiają się nad jej przyszłością i przewidują kryzys, który może doprowadzić do załamania się całego rynku.

 

Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Budownictwo chroniące przed hałasem

    Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
  • Alergie wziewne

    Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
  • Manipulacja w biznesie i marketingu

    Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…