Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

167 Views Comment Off

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – przecież jeżeli sprytnie do tego podejdziemy, możliwe, że będziemy mieli np. 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być również być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednak nikt nie powiedział, iż trzeba koniecznie siedzieć w weekend we własnym mieszkaniu, ogródku albo na działce. To takie schematyczne… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Rygi, Kopenhagi albo Mediolanu.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże bułeczki. To dobrze, w końcu poznawanie odmiennych krajów, społeczeństw, jedzenia, etc. jest bardzo wciągające, ale także rozwijające. Na wycieczkę możemy pojechać samemu, ew. z bliskimi, ale także z biurami podróży. Na pewno druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeśli chcemy spędzić weekend w Neapolu – np., sam transport to niemały koszt. Choć to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, iż obie opcje mają sporo atutów.

Dla osób, które wolą jechać autem, a na dodatek nie mają wiele czasu i pieniędzy, można polecić poznawanie naszego kraju. W końcu choćby Sandomierz to miejsce, w którym możemy bardzo miło spędzić weekend. Ciekawe są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to bardzo popularna miejscowość, ale gdy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest niemalże oblężona przez turystów – szczególnie tych z Warszawy.

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Archiwa