Mongolia – niewielkie państwo, które znane jest głównie z postaci Czyngis-Chana, jednak ten fakt ma niewiele wspólnego z nową technologią. Jak się okazuje, ten kraj potrafi jednak zaskoczyć. To właśnie tam powstała aplikacja, która jest Facebookiem dla hodowców koni.

Jak powszechnie wiadomo, konie odgrywają istotną rolę w tradycji Mongolii, jak również we współczesnych czasach. Mimo że w naturalny sposób ludność przesiadła się na motory i samochody, to tradycja związana z końmi jest cały czas żywa. Corocznie odbywają się mordercze wyścigi konne, podczas których wierzchowce są ścigają się ze sobą niemal do skraju wytrzymałości.

Nawet mieszkańcy stolicy Mongolii uważają konie za naturalny element swojego życia. Liczy się, że żyje tam ponad 50 tys. wielkich hodowców tych zwierząt. Jeszcze do niedawna komunikowali się oni ze sobą za pomocą forów będz grup na Facebooku. Jednak od niedawna wszystko się zmieniło i powstała aplikacja ułatwiająca im komunikację – Уяач (czytaj ujaacz) – w tłumaczeniu sprzedawca.

Jest to pierwsza próba stworzenia niezależnej platformy specjalnie dla pasjonatów koni. Rejestracja wygląda bardzo podobnie do rejestracji człowieka na popularnych portalach społecznościowych – podaje się płeć, wiek, historię, zdjęcia, a nawet drzewo genealogiczne. Aplikacja zdecydowanie ułatwia transakcje między hodowcami, jak również pozwalać fanom śledzić swoich ulubieńców.

Warto podkreślić, że to konie są tam gwiazdami, a nie ich właściciele. Aplikacja funkcjonuje dopiero od czerwca i jest we wczesnym etapie rozwoju. Twórcy będą starać się cały czas poprawiać bezpieczeństwo transakcji. Apka działa na razie na systemie iOS, ale lada chwila ma pojawić się wersja na Androida.

Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Budownictwo chroniące przed hałasem

    Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
  • Alergie wziewne

    Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
  • Manipulacja w biznesie i marketingu

    Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…