Strona główna Edukacja Internet w służbie edukacji!

Internet w służbie edukacji!

0
0
1,020

Internet zrewolucjonizował wiele obszarów ludzkiego życia – politykę, ekonomię, przemysł i rozrywkę. Nadszedł czas na edukację. Dla współczesnych dzieci i młodzieży komputery, tablety czy smartfony są równie naturalne jak 20 lat temu kredowa tablica. Dlatego nie warto walczyć z nieuchronnym postępem. Lepiej go wykorzystać w słusznym celu.

Nowoczesne technologie i realne życie przenikają się cały czas w wymienionych wyżej sferach. Internet może również stać się idealnym narzędziem do komunikacji między uczniami, rodzicami a szkołą. Już w tej chwili można znaleźć wiele blogów czy platform, na których nauczyciele zamieszczają informacje dotyczące lekcji czy dają dzieciom możliwość zamieszczania własnych treści. Rewolucja internetowa może postąpić o krok dalej, czyli pozwolić dzieciom na naukę w domach. Oczywiście pozostaje wiele wątpliwości, takich jak wiarygodność informacji czy potrzeba szkół i nauczycieli. Jednak uczelnie takie jak Harvard czy Oxford oferują swoim studentom naukę poprzez internet na takich samych warunkach jak studenci stacjonarni i sprawdza się to idealnie – oszczędza się przede wszystkim czas i pieniądze. To nie oznacza, że za chwilę identyczna sytuacja pojawi się w polskich podstawówkach, ale warto się tymi zagadnieniami zastanowić.

Kluczem do zachęcenia młodych ludzi do nauki jest wykorzystanie internetu i jego potęgi, np. systemem Augmented, który został zastosowany w grze Pokemon GO. Jeżeli dzieci zachwyciły się tym połączeniem rzeczywistości i świata wirtualnego, to bardzo możliwe, że edukacją też się zainteresują, jeżeli będzie ona im serwowana w sposób ciekawy i nowoczesny.

Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Budownictwo chroniące przed hałasem

    Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
  • Alergie wziewne

    Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
  • Manipulacja w biznesie i marketingu

    Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Edukacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…