Powoli dobiega końca kolejny, już przedostatni sezon Gry o Tron. Serial cały czas cieszy się ogromną popularnością, a finał 7. sezonu będzie puszczany nawet w kinach.

Mimo że już dawno zapowiadane „Wichry Zimy”, czyli najnowsza książka Sagi Lodu i Ognia nie ujrzała jeszcze światła dziennego, to fabuła serialu posunęła się bardzo do przodu. Już we wcześniejszych sezonach wyraźnie można było dostrzec różnicę między książką a serialem, więc kolejne niezgodności nie powinny stanowić dla widza problemu.

Każdy sezon bije rekordy oglądalności – sezon 7. nie jest w tej kwestii wyjątkiem. HBO zanotowało, że legalnych odtworzeń pierwszego odcinka było aż 16 milionów. Jest to oczywiście dobry wynik, jednakże padł również pewien niechlubny rekord – i to znacznie wyższy. Firma MUSO, która zajmuje się ochroną własności intelektualnej, podała, że nielegalnych odtworzeń było 90 milionów. Jest to liczba znacznie wyższa, od tej z legalnych odtworzeń.

Początek sezonu był najchętniej pobierany przez Amerykanów, a zaraz za nimi uplasowali się Brytyjczycy, Niemcy oraz Indonezyjczycy. Choć Gra o Tron jest uważana za jeden z najczęściej pobieranych nielegalnie seriali, to twórcy specjalnie się tym nie martwią. Twierdzą, że zapewnia to serialowi odpowiedni rozgłos.

 

Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Budownictwo chroniące przed hałasem

    Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
  • Alergie wziewne

    Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
  • Manipulacja w biznesie i marketingu

    Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…