Strona główna Edukacja Uczniowie a bezpieczeństwo w sieci

Uczniowie a bezpieczeństwo w sieci

0
0
906

Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w sieci. W dobie internetu i tego, że jest dostępny prawie wszędzie i w każdej chwili mogą natknąć się na wiele zagrożeń. Nie tylko uczniowie nie mają żadnego pojęcia o bezpieczeństwie. Rodzice nie ustępują im w niewiedzy.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Librus połowa badanej młodzieży i jedna trzecia rodziców podaje swoje prawdziwe dane osobowe w sieci. Najczęściej są to media społecznościowe i sklepy on-line. Nie jest to dziwne, biorąc po uwagę, że internet towarzyszy (głównie młodym ludziom) praktycznie wszędzie.

Między teorią a praktyką istnieje spora przepaść, ponieważ wiedza hipotetyczna jest całkiem spora. Ok. 80% uczniów spotkało się z informacjami na temat kradzieży danych osobowych, czy z zagadnieniami dotyczącymi zagrożeń jakie płyną w związku z publikowaniem zdjęć. Problem polega na tym, że nie wszyscy wcielają teorię w życie. Najczęściej objawia się to akceptowaniem regulaminów przed ich przeczytaniem. Według firmy Librus, 59% młodzieży, informacje o bezpieczeństwie w internecie czerpie z mediów. Tylko niewielka część rozmawia na ten temat z rodzicami.

Celem takich raportów jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń w sieci. Często może zdarzyć się sytuacja, w której dane zostaną ukradzione albo opublikowane zdjęcia dostaną się w niepowołane ręce i zostaną użyte w nieodpowiednich celach. To może z kolei wpłynąć na młodego człowieka na wiele różnych, negatywnych sposób. Dlatego, zarówno rodzice jak i szkoły, powinny szerzyć świadomość na ten temat.

Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Budownictwo chroniące przed hałasem

    Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
  • Alergie wziewne

    Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
  • Manipulacja w biznesie i marketingu

    Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Edukacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…