Strona główna Mieszkanie Wady i zalety wynajmu mieszkania

Wady i zalety wynajmu mieszkania

0
0
946

Zastanawiasz się w jaki sposób ulokować swój kapitał? Dużo słyszałeś, że można zarobić na wynajmie mieszkania, ale nie jesteś pewny czy to opłacalne? Poświęć kilka minut i poznaj wady i zalety tej inwestycji.

Przede wszystkim należy być świadomym, że jest to inwestycja długoterminowa i zwróci się dopiero po pewnym czasie. Wiele osób uważa, że jest to inwestycja przeznaczona wyłącznie dla bogatych. Jest to powszechny mit, ponieważ nie trzeba mieć przecież sporej ilości gotówki, ponieważ i tak większość kupuje mieszkanie przy pomocy kredytu hipotecznego (jest jednym z najtańszych na rynku).

Na samym początku powinniśmy ocenić jakie będą koszty całej inwestycji. Zawsze zachowaj jakąś rezerwę w razie braku lokatora. Pamiętajmy, że nie warto pochopnie wybierać mieszkania. Czasami właściwego lokalu trzeba szukać kilka miesięcy. Na co zwrócić uwagę? Lokalizacja, stan, rozkład, budynek. Czasem warto skorzystać z usług biur nieruchomości, które mają dobre obeznanie na lokalnym rynku.

Z wynajmem mieszkania wiąże się pewne ryzyko, mianowicie można trafić na złego lokatora. Zdarzają się sytuacje, w których lokator nie płaci albo wyjątkowo nie dba o mieszkanie. Z tego względu warto skorzystać z umowy okazjonalnej.

Innym ryzykiem jest niska rentowność. Może się tak zdarzyć przy wynajmie długoterminowym. Powszechnie wiadomo, że to apartamenty na doby Bydgoszcz są opłacalnie, a jednocześnie konkurencyjne z hotelami. Forma ta wymaga jednak o wiele więcej poświęcenia, lecz finansowo jest znacznie korzystniejsza.

Sam wynajem mieszkań jest zdecydowanie bardziej opłacalny od lokaty czy rachunku oszczędnościowego. Poza tym po spłacie kredytu mieszkanie przechodzi na naszą własność przy niewielkim wkładzie własnym, mając przy tym nawet pewien dochód z inwestycji.

 • Jaki wybrać telewizor do oglądania zawodów sportowych?

  Ekran dużej wielkości w telewizorze przeznaczonym do oglądania sportu jest cechą ważną, le…
 • Witamina D i jej niedobór

  W ostatnich latach zrobiło się głośno na temat witaminy, która od października do kwietnia…
Pokaż więcej podobnych artykułów
 • Budownictwo chroniące przed hałasem

  Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…
 • Alergie wziewne

  Alergie wziewne głównie występują sezonowo, cyklicznie. Powodować je mogą pyłki traw lub i…
 • Manipulacja w biznesie i marketingu

  Manipulacja ludźmi w biznesie i marketingu jest zjawiskiem naprawdę częstym, szczególnie p…
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Mieszkanie

Dodaj komentarz

Zobacz także

Budownictwo chroniące przed hałasem

Hałas, jak się okazuje, potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać o od…