Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?

55 Views Comment Off

Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może się wydawać dla wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Ameryką Południową, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, iż europejskie miasta są gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to nie jest tak, iż na przykład nasze góry są mniej atrakcyjne – są różne gusta. Warto jednak pomyśleć zatem co w istocie warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Rewelacyjnym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, lecz również chociażby Kazimierz Dolny.

Warto przejechać się w polskie góry oraz morze. Ogólnie w Polsce nie brakuje ciekawych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy wiedzieć, że Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednak starać się zostać w Pradze trochę dłużej, aby mieć możliwość chłonąć atmosferę tego miasta. Jeśli wziąć pod uwagę trochę krótsze wycieczki, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niezbyt wielu ludzi kojarzy tę miejscowość – naprawdę jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują również miasta położone w Niemczech. Zatem choćby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to teraz spora metropolia, przecież to stolica Niemiec. Jednakże w porównaniu do przykładowo Monachium, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeśli brać w rachubę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast oraz miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, iż nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To pewnik.

Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Archiwa